Hanneke van de Pol — Ontwerper, Artwallcollection


Ik werk vanuit een studio in Arnhem waar verf, fotografie en computers naast elkaar staan. Mijn achtergrond ligt in de schilderkunst — ets, olieverf, zeefdruk, linosnede — en die ambachtelijke laag is nooit weggegaan. Wat ik nu maak voor hotels, restaurants en clubs begint vrijwel altijd met de hand of het oog: een schets, een schilderij, een foto, een klassiek patroon dat ik uit de geschiedenis haal. Pas daarna komt de computer erbij, en de printer die uiteindelijk 15 meter weeft.


ARTWALLCOLLECTION ATELIER


Op de computer schilder ik digitaal verder op wat met de hand begon. Ik restaureer en herinterpreteer klassieke patronen — uit de art deco, het oriëntaalse, de botanische tekenkunst — en breng ze terug in een nieuwe context. Soms ontstaat een wand uit collage: fragmenten van fotografie, schilderwerk en gevonden materiaal die ik laag voor laag samenbreng tot één beeld. Geen behang van de rol, maar wandkunst die is opgebouwd zoals een schilder een doek opbouwt — alleen op een schaal van vijf bij vijftien meter.

Ik werk samen met interieurarchitecten als denkpartner, niet als leverancier. Het concept ontstaat in gesprek met de ruimte, met de keuken van de chef, met de geschiedenis van het pand, met de gasten die er straks komen. Dat is wat ik bedoel met setting the tone: een wand die niet decoreert, maar bepaalt wat er in een ruimte gebeurt.

Werk voor onder andere Hotel de L'Europe (Restaurant Bord'Eau), Lucky Cat London (Gordon Ramsay), Jimmy Woo Amsterdam, Kasteel Kerckebosch, Badhotel Domburg, Hotel Haarhuis Arnhem.

© 2015 - 2026 Artwallcollection | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel